Respuesta :
Answer:
Store A you get more apples for a cheaper price
Step-by-step explanation:
Store A:
7/4 = $1.75 per pound
Store B:
5.40/3= $1.80 per pound
Store A comes out to $1.75/lbs while store B is $1.80/lb, go with the first one