DrippyVibez110 DrippyVibez110
  • 29-01-2021
  • Mathematics
contestada

Terry paid $4.50 for 3 cans of corn.What is the unit price?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 29-01-2021

Answer:

1.50 per can

Step-by-step explanation:

Answer Link
roselily91 roselily91
  • 29-01-2021

Answer:

1.50

Step-by-step explanation:

4.50÷3= 1.50 to check you could do 1.50 x 3

Answer Link

Otras preguntas

You are accelerating upwards in an elevator when the net force on you increases. What happens to the acceleration
Explain the three system inhibitors of waste, variability and inflexibility and how they can be inefficient to corporations.
Need help on this question asap pleasee :)
A(-1,-5), B(5,-2) and C(1, 1). ABCD is a trapezium. AB is parallel to DC and angle BAD is 90°. Find the coordinates of D.
Recommendations made by the Watson commission.​
Seven people, named Anna, Bob, Chandra, Darlene, Ed, Frank, and Gina, will be interviewed for a job. The interviewer will choose two at random to interview on t
On April 1, Cyclone Co. purchases a trencher for $280,000. The machine is expected to last five years and have a salvage value of $40,000. Compute depreciation
A muscle that is stimulated so frequently that the relaxation phase is eliminated is said to exhibit _______. Question 13 options: tetanus recruitment treppe wa
What is added to tacos, burritos, and soups that is high in fiber?
If a = 7, what is the value of the expression 2(a + 8)?