dimkiim5352
dimkiim5352 dimkiim5352
  • 29-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 20 ounce box of cereal costs $3.20. A 12 ounce box of cereal costs $1.80. Which box of cereal is the better buy?

Respuesta :

cardozaalma817
cardozaalma817 cardozaalma817
  • 29-01-2021
Use Socratic it always works usually but it’s faster
Answer Link

Otras preguntas

A budget is an excellent way to manage the money you earn. true false
Which statement best describes the reason for delayed onset muscle soreness? a. fast twitch fibers working as slow twitch fibers b. lactic acid accumulating i
Which of the following is often served as a palate cleanser between courses? a. fresh fruit b. bread c. sherbet d. ice cream
The Civil Rights Act of 1964 affected voting rights by a. banning the discriminatory use of registration requirements. b. making the 15th Amendment a truly effe
Why did the jacobins have so many enemies
which of the following statements about narrative poetry is true? a. narrative poetry is best characterized as expressing the thoughts and feelings of a single
Which of the following jobs of the teacher aide comes closest to the philosophy of the social learning model? a. acting as a role model b. teaching a lesson c
A wheel initially has an angular velocity of 18 ras/s but it is slowing ar a rate of 2.0rad/s^2 . If it stops in 3 sec it will have turned through how many radi
dose anyone know this??
All of the following artifacts were recovered from the shipwreck la belle off the gulf coast of texas except: a. a weapon b. a broken plate c. personal effec