michellemia726 michellemia726
  • 29-01-2021
  • Mathematics
contestada

find the unit rate

$28 for 7 people

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 29-01-2021

Answer: 4 dollars per person .  that would be it .

Step-by-step explanation:

Answer Link
123517
123517 123517
  • 29-01-2021

Answer:

4$ per 1 person

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

please help I need it asap​
What is the area of the triangle shown? A) 5 B) 6 C) 12 D) 30
1. The sign outside Mrs. Washington’s catering company is in the shape of a trapezoid, as shown below. a. What is the perimeter of the sign? b. What is the
the European Fisheries Control Agency performs inspections throughout its European Union members. what is one reason there’s a need for these inspections? a. to
According to postman, what is the danger of depending on TV as a “myth” ? A. It foretells a culture’s future, which encourage audience to live in fear and
If each car has the same mass which car will require the longest time to come to a full stop
What do Summer and Jake see in the hedges?
Which expression is equivalent to 9x5y16/45x5y4
At a local basketball game all tickets are the same price and all souvenirs are the same price.Mr . Smith bought 2 tickets to this basketball game and 1 souveni
Changing role of woman