dakotads30 dakotads30
  • 29-01-2021
  • Mathematics
contestada

Pam bought 4 tokens for $8.40. At this rate:
How much does one token cost?


Respuesta :

Missjo126
Missjo126 Missjo126
  • 29-01-2021

Answer:

$2.10

Step-by-step explanation:

$8.40÷4=$2.10

Answer Link

Otras preguntas

Write 100 + 2 + 0.09 in standard form
A.85 B.98 C.102 D.34
Mutations in certain genes of bacteria cause them to be resistant to powerful antibiotics. What type of mutation is this for the bacteria?
where does reabsorbtion of glucose take place? glomerulus bowman's capsule 2nd coiled tubule 1st coiled tubule
ion has a mass number of 65, 36 neutrons, and a charge of +1 . Identify the element symbol, and determine the number of protons and electrons in this ion.
Select the correct answer.What is the relationship between these two paragraphs?It’s not easy being a bird, especially when you can’t figure out how to fly. Tha
If f(x) = x^2 + 1 find f (a+1)
Back to the cute little pigs. What are the possible parents of the following groups of guinea pigs. Give all possibilities. You do not need to show Punnett Squa
A = (1, 3, 5, 7, 9) B = {2, 4, 6, 8, 10) C = (1, 5, 6, 7, 9) A U B=
which principle is used in mass spectrograph to estimate the mass of a charged particle​
ACCESS MORE