thelaz2 thelaz2
  • 29-01-2021
  • Mathematics
contestada

8 cookies for 3.60. What was the cost per cookie

Respuesta :

strider874
strider874 strider874
  • 29-01-2021

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

we divide 8 / 3.60 = 0.45

Answer Link

Otras preguntas

Archaebacteria is one kingdom of living things. What is another kingdom of living things? Mammals Arthropods Animalia
What kinds of things does a manufacturer produce?
How did the scientific revolution benefit the world?.
evaluate the function when x=4
Write a continuation of the passage that describes what happens after Honor finishes her jubilant dance. Be sure to use what you have learned about the setting,
if anyone knows the book watsons go to birmingham please help i needa write a paragraph about chapters 5-6
Find H of the shape.
7 10 points Item at position 7 How far back does American Indian history date? How far back does American Indian history date? End history Prehistory, before it
2. PART B: Which TWO of the following paragraphs best support the answers to Part A? O A Paragraph 1 OB Paragraph 6 OC Paragraph 8 OD Paragraph 18 OE Paragraph
Transverse waves are made up of parts called?