*UNIT RATE AND PROPORTIONS*
the price for 4 pound of ribs is $28.00
*QUESTIONS* *what is the unit rate?* *how much would 6pounds cost?*
*how many pounds can be bought for $70* NEED HELP ASAP‼️‼️