janiahaustin04
janiahaustin04 janiahaustin04
  • 29-01-2021
  • Mathematics
contestada

$32.00 for 10 cookies
Unit rate

Respuesta :

rorycampbell0721
rorycampbell0721 rorycampbell0721
  • 29-01-2021

Answer:

$3.20

Step-by-step explanation:

To find the unit rate, all you have to do is $32 divided by 10.

32 / 10 = $3.20

Answer Link

Otras preguntas

what is 4x-3=92 when you solve the answer
if the function f is defined by f(x) = 3x+ 4 then 2f(x) + 4 =?
There is a 12.875 meter fence on one side of a rectangular garden. The gardener has 46.625 meters of fencing to enclose the other three sides. What is the lengt
Which word in the sentence is the indirect object? The organizers of the race gave Rosa a blue ribbon. a. race b. organizers c. Rosa d. ribbon
Which group organized one of the first strikes in the country?
who to write 10,010,468 in word form
what is the square root of 49/196
Which sentence best describes the role of the Federal Reserve System?
Joe keeps all his socks in one drawer. He has 7 blue docks and 9 brown socks. If he reaches in the drawer without looking, what is the least number of socks he
examples of unlimited goverment