Seudónimo Seudónimo
  • 30-10-2016
  • Mathematics
contestada

5 calculators cost $1500.00 what is the unit rate?

Respuesta :

Marcos111
Marcos111 Marcos111
  • 30-10-2016
1500.00 dollars per 5 calculators
Answer Link
Аноним Аноним
  • 31-10-2016
The unit rate is $300 per calculation
Answer Link

Otras preguntas

What percentage of the world's oil reserves do OPEC countries control?
8. Carter is saving up for a playstation. He has $120 right now, and can save $25 a month. If the playstation costs $195, how many months must he save?
The following four soldiers of WW1 will make a big impact on WW2. What experiences did they have that affected the type of leadership they would show. 1. Adolf
I have a test tomorrow on cells any tips on how i can get a good score
HELP PLEASE!!!!!!!!!!!!!!
Find the unit rates and write them in both fraction form and word form. Helena runs 10 miles in two hours. II please help
If 4 pairs of shoes cost $48, what is the cost for 7 pairs of shoes?
Write a paragraph that addresses the question: How is proportional reasoning used to create scale models?
Which ordered pair would form a proportional relationship with the point graphed below? it has a blue line across the thing... I also only have 85 points so I'
simplify (4x+2) 3needed help ​