Rachel71354
Rachel71354 Rachel71354
  • 28-01-2021
  • Mathematics
contestada

Can you help me with this question please

Can you help me with this question please class=

Respuesta :

4Cat7
4Cat7 4Cat7
  • 28-01-2021

Answer:

6 for $1.26 is better

Step-by-step explanation:

$1.26/6 = $0.21 per can

$1.98/9 = $0.22 per can

Answer Link

Otras preguntas

PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS help for brainliest
Owner's Equity can be expressed as a fraction of the total equities. it can also be expressed as a decimal. Consider the following example: Assets = liabilities
When 2 small figures are both pulling in the same direction, their individual forces are
Which one of these explanations about the origins of states would the writers of the us constituĂ­ claim they used to help devise a political system that best su
Instructions Write a dramatic monologue from the point of view of this fictional Balboa, expressing what he might have said aloud as he stood on the boulder sur
help if you can show ur work thank you!!
17. Which of the following tips would you give to someone designing a flyer? O A. Center the headline and set the body copy flush left. OB. Enlarge the body tex
The school asked students to help decide what to name the school gym. Each student was given a list of six names and asked to choose one. What type of graph wou
In his sermon, Edwards uses language to effectively appeal to his audience's emotions to get his message across. Select the emotion that Edwards most seems to b
Find the difference in the values of the underlined digits. 856,092 37,841