Jackie is buying buttons for a craft project. She needs 38 buttons to finish the project. The buttons come in packages of 8 and cost $3.44 per package.
Part A: How many packages does Jackie need to buy? Show your work.
Jackie needs to buy ____ packages.
Part B: What is the cost of each button she bought? Show your work.
Each button costs ______.