gatchalife4717 gatchalife4717
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 model airplanes cost ​$10​, what is the unit price of the model airplane​s?The unit price is ​$ per model airplanes.

Respuesta :

lavmai4892 lavmai4892
  • 27-01-2021

Answer:

2 is the answer to you question

Step-by-step explanation:

Answer Link
6mb6acebjr
6mb6acebjr 6mb6acebjr
  • 27-01-2021
Two dollars per model airplane
Answer Link

Otras preguntas

How do you know if a graph is positive or negative infinity?
which of the following role provides executive guidance, direction, and support for the design and implementation of a change management process? also serve as
environmentalists, worried about the sulfur dioxide in the air, pressure the government to make it mandatory for bus manufacturers to modify exhaust systems on
How do you find the Y intercept x intercepts vertical asymptotes and horizontal asymptotes in a rational function?
What are push factors examples?
What was the main reason for the Latin American revolution?
What are the 3 units for frequency?
What is the main point of the Supremacy Clause quizlet?
What does an inclined plane increase and decrease?
Who is Marcellus in Hamlet?