27julimari
27julimari 27julimari
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help Me A.S.A.P

Alice bought a 28 pack of donuts to share with her friends at school. The donuts cost $10.00 all together. what is the unit rate for the donuts

Respuesta :

SoleilDoutrive5 SoleilDoutrive5
  • 27-01-2021
38 is the answer I’d ur adding all of them together. :))
Answer Link

Otras preguntas

Which right is guaranteed by the seventh amendment
True or false veins carry blood away from the heart?
These types of building blocks are an energy source.
The seismic activity density of a region is the ratio of the number of earthquakes during a given time span to the land area affected. A state had 424 earthquak
Please need help with this
We know that the relation between the sound of a word and its meaning is arbitrary because: Select one: A. Different languages have different words that refer
How was the federal goverment affected by the Reconstruction period
A study of all the students at a small college showed a mean age of 20.9 and a standard deviation of 2.9 years. These numbers are ____
Find the next term in this list. 3,5,9,15,23...
Which of the following is the best definition of a chromosome? O A. A section of DNA that codes for traits O B. A combination of DNA and proteins in the nucleus
ACCESS MORE