emmaleee68
emmaleee68 emmaleee68
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

A pound of pistachios cost $16.64. What is the unit rate per ounce? (HOW DID YOU GET YOUR ANSWER PLEASE SHOW YOUR WORK!!)
A. 52.90
B. 1.04
C. 12.84
D. 458
E. 5x-8y+7
F. 25.30

Respuesta :

jakylenobrianrussell jakylenobrianrussell
  • 08-02-2021

Answer:

a

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Mary said that the best unit of measure to weigh her cat was ounces.Is she correct ?
Water intake should be restricted during physical activity because unlimited use of water hampers performance. True or false?
in 2004, 34.2 million accountants e-filed income tax returns. this was 114% of the number who filed in 2003. Find the number of accountants who e-filed income t
What is the hottest part of the Earth called? Help! As soon as possible!
Which synonym of the word look would be most effective in the following sentence?Detective Flint leaned forward with narrowed eyes to _______ w
The Statue of Liberty is 305.5 feet tall ,how tall is one-hundredth as tall as the Statue
How did president Roosevelt assist Britain while maintaining U.S. neutrality?
How do you correctly read a graduated cylinder
7 is what percent of 105
What were several ways in which enslaved Africans resisted their treatment in the Americas?
ACCESS MORE