destinyla23 destinyla23
  • 30-10-2016
  • Geography
contestada

At a local grocery, 26-ounces of a sport drink costs $1.30. What is the price per ounce?

Respuesta :

bubblegum736 bubblegum736
  • 30-10-2016
$0.05 is the price per ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Compared to "In Trying times," the diction of "Girls Can We Educate We Dads?" is more a. emotional b. abstract c. dejected d. informal
According to Newton's third law of motion, if you push against a wall, the wall will __________. a. attract you with its low gravity b. fall over once you overc
Solve log (base 5)(9x-4)=1
when did the holocaust end
How were immigrants’ experiences different at Ellis Island than Angel Island? a.Most immigrants left Ellis Island very quickly. b.More people with medical probl
did the columbian exchange bring more changes to the Americas or to Europe
in which ways did taft helped conservation efforts and child labor problems
About how thick is the biosphere ?
What is 6.8 x 10^-4 in standard form
Equivalent ratios 78:100 to 39:50