Jacobneedshelpsadly Jacobneedshelpsadly
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

5 apples and 6 bananas cost $9.55. 8 apples and 10 bananas cost $15.60. What is the cost of one apple?

Respuesta :

hawraa0 hawraa0
  • 21-01-2021

Answer:

$5.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

8 - 3 ( p - 4 ) = 2p
why was the constantinople so important?
compare and contrast an electric generator and a battery??
what is 27/2 divided by 9/4
why was the constantinople so important?
compare and contrast an electric generator and a battery??
compare and contrast an electric generator and a battery??
A 2-inch-wide frame is to be built around theregular decagonal window shown. At what angles a and bshould the corners of each piece be cut?
after 1081 ,what was the byzantine being weakened by?
after 1081 ,what was the byzantine being weakened by?