kadelman kadelman
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

Express the following rate as a unit rate: "$119.28 for 28 ceiling tiles" Response​

Respuesta :

KwirkyKiwi
KwirkyKiwi KwirkyKiwi
  • 21-01-2021

Answer:

$4.26 per ceiling tile.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

There are 225 dozen cookies in the bakery. How many cookies are there?
Write an equivalent expression for n×a using only addition
what is the name for the process in which the organisms best adapted to their environment survive? APEX!!!!!A. upwelling B. predationC. keystoningD. natural se
HELPPPPPPPPPPP . Yeah
Rewrite the sentence replacing the direct object with a direct object pronoun. PLEASE HELP!!! 1. Yo traje las galletas a la fiesta. 2. Elena devuelve los libros
what is the name for the triangle below?
does the second amendment still apply
what is the first step of solving the equation 2/3x + 1/3x + =5
The North American Plate is moving away from the Eurasian Plate, forming the Mid-Atlantic Ridge. Iceland offers a natural laboratory to scientists studying plat
You are performing CPR on a 65-year-old man who suddenly collapsed. Another provider shows up with an AED. She turns on the device and the voice instructions be