daltonpecora daltonpecora
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

9 pencils cost 2.43. what is the unit rate for one pencil

Respuesta :

garythebear456
garythebear456 garythebear456
  • 21-01-2021

Answer:

2.43/9

Step-by-step explanation:

2.43/9 i leave u to calculate

Answer Link

Otras preguntas

what does dorsal mean for a frog
jan needed to empty 18 gallons of water from a tub into jugs that hold 0.5 gallons of water. How many jugs did jan need?
Which of the following is an example of separation of powers? Select one: a. The Bill of Rights protects the individual rights of individuals. b. The Constituti
The first word in one of these sentences should be followed by a comma. What's that word? A. when B. However C. Loraine D. She
how did virginia get its name?
(3x+1)(2x-5)=39 i need help
One policy established by Mikhail Gorbachev was called glasnost. This can best be described as
Which process results in the formation of a new cell with a full set of chromosomes?
A bee flies 25 meters north of the hive, then 10 meters east, 5 meters west, and 10 meters south. How far north and east of the hive is the bee now? Explain how
In which sentence is the predicate nominative correct? A. It is them. B. This is he. C. This is him. D. It is her.