Respuesta :

Answer:

1 juice box cost $0.28

Step-by-step explanation:

you want to divide 12/3.36

12/3.36=0.28

Answer: $0.28 per juice box.

Step-by-step explanation:

What we need to do is divide $3.36 by 12. The answer will be 0.28 which we can translate into cents.

ACCESS MORE