alaya681 alaya681
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 9-kilogram bag of cement costs $36.36. What is the unit price?
per kilogram

Respuesta :

hilolz123
hilolz123 hilolz123
  • 21-01-2021

Answer:

$4.04 per kilogram of cement.

Step-by-step explanation:

36.36/9 = 4.04

Answer Link

Otras preguntas

Suppose an investment costs $10,000 with expected cash flows of $3,000 for 5 years. the discount rate is 15.2382%. the npv is ___ and the irr is ___ for the pro
Consuming low doses of alcohol is likely to cause difficulty breathing alcohol poisoning impaired reaction time damage to frontal lobes
If it makes you happy, then why you so sad
Which sentence is an example of a claim that is both arguable and defensible? A. Cheating on a final exam is wrong. B. The death penalty is cruel and unusual.
What is a high-protein diet commonly associated with?
Identify what two sides emerged in response to the declaration of independence?
"in 2012, how many murders were recorded by police?"
Describe how gender, age, diet, and environment affect hydration status.
What spark started world war 1 by setting off the powder keg of nationalism that had been building in Europe in the period prior to 1914
Goods x and y are complementary goods. an increase in the price of good x has occurred. in the market for good y this will lead to