blessingstarz3843 blessingstarz3843
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

If nuts cost $9.20 per pound, how much would 2 1/2 pound cost?

Respuesta :

jon3097
jon3097 jon3097
  • 21-01-2021
23 dollars for that.
Answer Link

Otras preguntas

When conducting scientific research, appropriate methods must be used to find information that is reliable and valid. Angela was assigned a research project abo
You own 25 percent of Unique Vacations, Inc. You have decided to retire and want to sell your shares in this closely held, all-equity firm. The other shareholde
What is another term of the sequence?
Put the following events in the correct sequence of activation for the somatic motor neuron pathway: Correct! An action potential is propagated down the lower m
Why is there no delta at the mouth of the hudson river?
the standards and beliefs are more important to you are your?
Omar experienced a dissociative fugue state. He suddenly snapped out of it in front of a pet-supplies display in a Boise, ID discount store; he had no memory wh
elect the FALSE statement below. The National Response Framework: A. Provides local, territorial, state, and Federal responders with specific operational plans
Choose the incorrect statement. A. Neurotransmitters diffuse across the myelin sheath. B. In an inhibitory synapse, the neurotransmitter makes it less likely th
The homework is based on E5.3, write a program that has the following methods. a. int firstDigit(int n) , returning the first digit of the argument b. int lastD