Respuesta :
Answer:
B
Step-by-step explanation:
Class and cost per class should be multipled so must be A or B. The amount of money she has should be greater than or equal to her costs or she can't afford it! So B.
Answer:
b. 146 greater than or equal to 9c + 10
Step-by-step explanation:
hope this helped :)