Dear Math Students,
I am going to make turkey burgers for a barbecue. I'll use 1/4 pound of turkey for each burger. Since i want to make 6 burgers, I'll need to buy 1/24 pound of turkey. Does that sound reasonable? Or what mistake did I make?