nrhrxvc67c
nrhrxvc67c nrhrxvc67c
  • 17-01-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$2.99 for 13 Ib

The unit rate is $. /Ib

Respuesta :

Renae360
Renae360 Renae360
  • 17-01-2021

Answer:

The answer to the question provided is $0.23/1lb

Answer Link

Otras preguntas

In AGHI, g = 91 cm, h = 73 cm and i=73 cm. Find the measure of ZG to the nearest 10th of a degree.
sate at least two properties of acids?​
The blades on wind turbines move, so they can, like, harm a flying animal. 7. In this sentence from a recording of a student's presentation, the word like is an
-5/6+1/4 Simplify if needed Brainliest
(1) Farmer Ben has only ducks and cows 21 in total. He can’t remember how many of each he has. He knows that the animals have a total of 52 legs. Assuming that
Solve 3 - x=-9 a. x=16 b.x=12 c.x=-6 d.x=12
Is this the correct way to say I want to go... (French)... "Je veux vais aller."
President Obama delivered this speech to dedicate a statue of Rosa Parks at the United States Capitol. According to his speech, why does this statue belong in t
2x x 5z x ysimplify the equation ​
whats 3squared correct to 5 decimal places​