electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which revision correctly punctuates the sentence? The commercial had promised bounce and shine instead her hair was dull a d limp as ever.
A major pharmaceutical company has developed a new drug to treat high blood pressure. The company decides to conduct a study to see how effective this new drug
Complete the table to find the periodic deposit investment amounts.
Create a group note template for group members recognizing each other's goals. The group session's activity involved writing their goals on a sticky note and pl
Why was Tyr left-handed?
In post-term newborns, lanugo is usually present.a) Trueb) False
30 POINTS, WILL GIVE BRIANLIEST, PLS HELP !! In a response of 2–3 sentences, provide one detail or fact you found in your research and list the required source
How does a gene mutation affect the protein that will be formed
Select the correct answer. How are Sino-Japanese and Southeast Asian cultures similar? A. Both are influenced by the principles of Buddhism. B. Both are inf
Flat land with fertitle soil is perfect for humans. But also for