Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is different between solving inequalities and absolute value inequalities?
A rectangle has an area of 40 square units. The length is 6 unts greater than the win What are the dimensions of the reciangle? 8 by 5 10 by - 11 by 9 13 by 7
Answer right plz mark u as branliest
If (2,4),(x,8) and the slope is -2 what is x
solve the inequality graph and check the solution. 5>z-3
Fiona constructed a fence to protect a small tree. The fence is 3 feet from the tree in every direction. Which statement describes the shape of the fence? A. a
why did alfred wegener try to prove with fossil evidence A. The earth is round, not flat B. The earth is almost 5 billion years old C. The earths land masses m
what was the main reason that early settlers gradually spread across the america’s?
PLEASE HELP!!! Which is the BEST paraphrase of the information in the passage, to be added to a research essay about the need for renewable energy sources? A).
What is osmosis, and five or more example of osmosis ​