babysharkqueen babysharkqueen
  • 29-12-2020
  • Mathematics
contestada

Sophia's dad paid $43.25 for 12.5 gallons of gas. What is the cost of one gallon of gas

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 29-12-2020

Answer:

It is $3.46

Step-by-step explanation:

Hope this helped have an amazing day!

Answer Link

Otras preguntas

Coin and paper money is called: A. currency B. temporary money C. the dollar D. commodity money
how old is Washington DC
In which sentence is the relative pronoun used as the subject? a. We followed the guide (who) was leading our dolphin-watching trip. b. The most beautiful
What musical style uses flutes and maracas
How do you find the square root of 50?
when rounded to the nearest thousand,i become 3,000.what numbers can i be
what is the most important meal for colombians?
Score: One purpose of the Freedmen's Bureau was to assist blacks in adjusting to their new freedom. True False
An equation or inequality containing one or more variables. vocabulary matching: _________ grouping symbol _________ order of operations _________ constant ____
if you had your choice, would you recommend that people use more or less body language when speaking? why?