taisalencastro511 taisalencastro511
  • 28-12-2020
  • Mathematics
contestada

If you buy a pack of 100 apples for the cost of $5.99, how much did I Apple cost ?

Respuesta :

MoatazMahmoud817
MoatazMahmoud817 MoatazMahmoud817
  • 28-12-2020

Answer:

16.69 ≅ 16.7

Step-by-step explanation:

divide the total of apples by the total of price

100/5.99 =16.69

Answer Link

Otras preguntas

The basic requirements for industry growth are capital natural resources and workers true or false
which feature of the United states constitution was included to address the concern expressed by James madison
Which question does the Prologue in Romeo and Juliet answer for viewers? A. What started the feud between the families? B. Will the young lovers live happily ev
William, Joseph, Margaret, Frank, and Jeffrey all work for the same company. Frank has been there the longest, eleven years and makes the most money, three time
The fire swallowed up the house before the firefighters arrived. a. hyperbole b. simile c. personification d. metaphor
How did Abraham Lincoln affect the construction of the transcontinental railroad?
what 4 consecutive whole numbers add to 54
The hypothesis that evolution occurs and irregular rate through geologic time is known as
Which words describe the sets of plays during Shakespeare's day? A. shabby, ugly B. expensive, elaborate C. elegant, graceful D. spare, simple
How do you summarize a passage? borrowing the exact words from the source restating a section of text from the source expressing the main ideas of the passage i