MrPuertoRican952
MrPuertoRican952 MrPuertoRican952
  • 20-10-2016
  • Mathematics
contestada

At grocery mart strawberries cost$2.99 four 2lbs and at Baldwin Hills market strawberries are $3.99 for 3 lbs what is the unit price of strawberries at each grocery store

Respuesta :

211elizabeth
211elizabeth 211elizabeth
  • 20-10-2016
At the Grocery mart the strawberries cost $1.49 per lb. At Baldwin Hills market the strawberries code $1.33 per lb
Answer Link

Otras preguntas

A carpenter bought bolts to finish a project. In all, the bolts weighed 3 pounds. There are 16 ounces in 1 pound. If each bolt weighed 1/8 ounce, how many bolts
What was Roanoke? a. the constitution drafted for Carolina, written by John Locke b. the second attempt at settling in Carolina, which was found abandoned c.
compare the words enter and victor. How are they alike? How are they different?
I need help with part B . please
. Phyllis decided to drink, after trying to go to sleep, some warm milk.
How many miles are in 68 grams of copper 2 hydroxide, Cu (OH)2
Which is an advantage of writing
A government's monetary policy is its plan to control?
Number 20 pls I need help with this one
What different peoples ruled India?