Respuesta :
Answer
$10.75
Explanation
Xiao bought = 4 3/10
Cost of 1 gallon = $2.50
To get the total cost = 4 3/10 × $2.50
= 43/10 × $2.50
= 4.3 + $2.50
= $10.75
Answer:
The answer is 10.75
Step-by-step explanation:
i just took the test and got 100%