Respuesta :

Answer

$10.75


Explanation

Xiao bought = 4 3/10

Cost of 1 gallon = $2.50

To get the total cost = 4 3/10 × $2.50

                                   = 43/10 × $2.50

                                   = 4.3 + $2.50

                                  = $10.75


Answer:

The answer is 10.75

Step-by-step explanation:

i just took the test and got 100%

ACCESS MORE