shumaketghs2982 shumaketghs2982 19-12-2020 Mathematics contestada A company makes pens. They sell each pen for $9. Their revenue is represented by R = 9 x. The cost to make the pens is $1 each with a one time start up cost of $5500. Their cost is represented by C = 1 x + 5500.