nigelsinclair143
nigelsinclair143 nigelsinclair143
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$5.99 for 19 lb

Respuesta :

tiasadhwani1
tiasadhwani1 tiasadhwani1
  • 21-12-2020

Answer:

0.315 per lb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Read the passage. Why the Cat Always Lands on Its Feet A gentle magician was traveling in a forest. He’d been traveling forever, it seemed. So when he spotted
what scientist believed electrons have a charge of -1
what are the strengths and weaknesses of Secretary of Defense?
️️️️️Interested️️️️️those who are interested pls followcome girls ​
Mention two importance of belonging to an international organization. i. ii. ***** *****​
Karanasan tungkul sa ano pa ang hahanapin kung ang nasa lanag ay aliw? Ngunit likas na sa ating mga wala ay paghanapin
Proving the integral after divergence
What is the area (1 times w) of the rectangle with the following dimension Length is 1 = 2x – 3 and width is w = 3x + 4A. 5x^2 + x - 12B. 6x^2 + x - 12C. 5x^2-
In the diagram below, \overline{GH} GH is parallel to \overline{DE} DE . If DG=15DG=15, GH=20GH=20, and DE=32DE=32, find the length of \overline{GF} GF . Figure
Endometrium, myometrium and perimetrium are layers in the wall of the