pollockimani123 pollockimani123
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada


A package of 12
pens costs $3.84.
What is the cost
per pen?

Respuesta :

albanianarmyforlife
albanianarmyforlife albanianarmyforlife
  • 18-12-2020

An

IT WOULD BE 50 CENTS PER PEN

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The cost of painting a wall that is 5 meters wide and 212 meters tall is $50. How many square meters can be painted for $1?
The stock of Yakir Development has a beta of 1.31. The risk-free rate of return is 1.5 percent and the market rate of return is 8 percent. What is the risk prem
pls help (i just need ideas of what to write)Write a research-based argumentative essay for or against health care for everyone.
Do you like snakes? What do you like/dislike about them?I personally love snakes, I find them to be adorable and very boopable. I also find them to be interesti
Answer in a complete sentence using the prompt at the end. ¿Qué vas a llevar a la fiesta? (un vestido negro)
Leave your answers in surd form. Tables or calculators are not allowed in this exercise. Find the lengths of the sides marked with letters in each of the follow
Which genres are used in the leader in the mirror? check all that apply.
Please answer quickly it's due today
Randall is cutting a submarine sandwich into smaller pieces. He has 4 feet of sandwich that he wants to divide into-foot sandwiches. How many sandwiches will h
Using the slope​ formula, find the slope of the line through the given points. 12,0 and 2,-5