heritagepatriot heritagepatriot
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need to find the unit rate and round to the nearest hundreth if necessary.

$2.99 for 11 lb
​

Respuesta :

123moviesandme 123moviesandme
  • 18-12-2020

27 cents per pound

Step-by-step explanation:

2.99/11

Answer Link

Otras preguntas

The viability of insurance products sold to businesses
A drug user's body does not learn to tolerate the main effect and the side effect of the drug at the same rate. a. true b. false user: youth who drink before
what percent of 88 is 88
Which continent is believed to be the motherland of the homo species
A stock character is one that's a. constantly changing and adapting to situations. b. typically one-dimensional with a dominant quality. c. always involved i
30mL:45mL simplify the ratio
which of the following is a linear function 1/3x = y-3 y=x^3 2 y=6x^2 y= 2/3x
Factor completely 4x2 + 25x + 6.
Which of the following is LEAST needed when programming a computer? Flow chart Debugging Computer language Hopper
Write the equation of the quadratic function with roots -2 and 4 and a vertex at (1, 9) Algebra 2 help!