Pause
A 5-lb bag of apples costs $4.00, and an 8-ib bag of the same type of apples costs $6.00. Greg found the unit price, which is the constant of proportionality
between cost and weight, for each bag of apples. What is the difference in the unit prices?
OA. $0.10
O B. $0.05
OC. $0.15
O D. $0.08
PLSS HURRY I NEEED HELP