claudialambert2008 claudialambert2008
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

Dillon pays $106.50 for 5 dozen chocolate chip cookies. What is the price per dozen of chocolate chip cookies in dollars and cents?

Respuesta :

zanderbela90ney
zanderbela90ney zanderbela90ney
  • 17-12-2020

Answer:

$21.3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which words are used as nouns in this sentence? Choose all answers that are correct. Whales and dolphins swim in the show at the outdoor aquarium. A.outdoor B
What's the simplest from for 15/72
What should you do if you see lightning while you are outside exercising?
The granola summer buys used to cost $6.00 per pound, but it has been marked up %15
When discussing acids and bases, a solution containing a large number of hydronium ions, by definition, is considered a(n) A. Arrhenius acid. B. Arrhenius base.
Find the area of the irregular shape. Round to the nearest tenth.
Which sentence uses syntax for emphasis? (5 points) Select one: a. It is easier to do a job right than to explain why you didn't.—Martin Van Buren b. The price
Why did the British soldiers attack at Lexington and Concord
Why did Shi Huangdi's armies destroy city walls and take weapons from people they conquered?
How do you do % in discounts and the sale price?