ineedhelp5841 ineedhelp5841
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $1.50 for 2 apples. how much does it cost for one apple?

Respuesta :

TheCuteDoreamon
TheCuteDoreamon TheCuteDoreamon
  • 17-12-2020

Answer:

1.25

Step-by-step explanation:

cost of 2 apple is $1.50

cost of 1 apple is $ 75.

hope it's help

Answer Link

Otras preguntas

The sum of three consecutive even integers is 36. Let x represent the least consecutive integer. What equation could be used to find the least consecutive inte
Why are agar plates turned upside down when incubated?
define astrophysics and please give a sentence example...
T object]user: 8 alcohol can increase __________.
Identify which fact about the amendment process best supports this quotation from the textbook the formal amendment process emphasizes the federal character of
a receding glacier leaves behind rocky, barren land. how would life begin on this land?
A disorder in which a person alternates between periods of euphoric feelings of mania and periods of depression is known as __________ disorder. A. schizophreni
Today, the sum of the ages of Bea and her sister is 18. What would be the sum of their ages next year?
How many miles around is the earth??
A compound verb consists of a plural verb associated with two different subjects True or False?