rromero3181 rromero3181
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost of the olives at Mangio's​

What is the unit cost of the olives at Mangios class=

Respuesta :

15mtzzflor
15mtzzflor 15mtzzflor
  • 17-12-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

18/3=6

24/4=6

30/5=6

36/6=6

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME Which of the following best summarizes the significance of the Renaissance? Artists and writers created extraordinary art and literature that com
Most cells that experience mutations or damage _________. Select one: a. become cancer b. undergo apoptosis c. become a malignant tumor d. undergo metastasis
which car has the greatest acceleration during the time interval 10 seconds to 15 seconds
Rachel jogged along a trail that was 1 fourth of a mile long . she jogged along a trail 8 times. how many miles did she jog.
The ratio of dogs and cat in the neighborhood was 2 to 5 . if there 10 dogs ,predict how many cats were there
Which description of Adam Smith is accurate? A. author of Das Kapital and founder of communism B. author of The Wealth of Nations and "father of modern economic
Lawyers for each side of a case are questioning people who received a jury summons. What part of the trial process does this describe, and what will happen next
What are the two chambers of the United Nations? (Points : 2) the Security Council and the Chamber of Delegates the Security Council and the General Assembly th
Why were some Americans unhappy with jays treaty
in impeachment proceedings, the house may ________, but the senate must ________.