pjmcdowell76
pjmcdowell76 pjmcdowell76
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

A Six packs of undershirt cost $13.98. This is $3.96 less the cost of buying six individual shirts if each undershirt cost the same amount how much does each undershirt cost when purchased individually?

Respuesta :

alli029
alli029 alli029
  • 17-12-2020
$2.99 per shirt. Hopefully that’s correct!
Answer Link

Otras preguntas

rebecca bought one gold fish for $32 and one starfish for $12. she spends the rest of her money on guppy fish. she wants to spend no more than $80. each guppy c
Which is greater 30.30 or 30.03 <,>,=
What happens if you place human red blood cells in a concentrated salt solution? They shrink as water moves from inside to outside the cells as a result of osmo
What is the theme of Treasure Island?
what is the percentage: 16 out of 20
What proposition does Romeo present to Juliet?
What number multiplies to 126 but also adds to 23.
Well into the 20th century, many scientist's believed that the ocean floor was A.flat B.rocky C.round D.sandy
The three major types of volcanoes are
Y=3x+1 Y=-4 Does it have infinitely many solutions?