Seudónimo
Seudónimo
17-12-2020
Mathematics
contestada
help me plsss i need help
Respuesta :
ilovechikenokay
ilovechikenokay
17-12-2020
Answer:
0.15¢
Step-by-step explanation:
divide 2.40 by 16 to get 0.15¢
Answer Link
mimiandalley
mimiandalley
17-12-2020
Divide the ounces by the price to see the price per ounce for each item.
16/ 2.40= 6.67 cents an ounce
28/2.80= 10 cents an ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
what kind of substances dissolve in water
Which cross will yield four phenotypes in the 1:1:1:1 ratio
A type of cancer characterized by the insufficient production of one or more types of blood cells due to dysfunction of the bone marrow is
Are microsociologists and are concerned with how individuals are shaped by relationships and social structures.
What is the image of (1, -6) for a 180° counterclockwise rotation about the origin?
Decide si cada oración está escrita en presente, pasado o futuro. Esta noche los estudiantes caminarán por la playa. (1) presente (2) pasado (3) futuro CHOOSE
The greatest common factor of 56f 3g 2 and 70fg 3 is 7fg 3.
which is the term for how vegetation influences precipitation? A.evaporation B. condensation C.Transpiration D.photosynthesis
Are microsociologists and are concerned with how individuals are shaped by relationships and social structures.
In which transaction cycle would customer sales transaction information be most likely to pass between internal and external accounting information systems? a.