livinnit
livinnit livinnit
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

I bought an 18 ounce box of Cheerios for $3.64. How much is it per ounce?

Respuesta :

dashkapiggypower
dashkapiggypower dashkapiggypower
  • 16-12-2020

Answer:

about 0.20, i like cheerios

Answer Link
harkinf22 harkinf22
  • 16-12-2020
I would say about 20 cents because the answer would come out to be like .20222222222 but if you put .21 it would be way more than 3.64
Answer Link

Otras preguntas

divide 33 into two groups so the ratio is 4 to 7
Find slope and y-intercept.a) y=3x=12            b)  x=7
How would using a number line to find the sum 2+5 be different from using a number line to find the sum -2+(-5)?
What is .725 as a Fraction?
What is ____ divided 12 = 3? What is the answer to the blank?
a football team gained 9 yards on one play and then lost 22 yards on the next. Write a sum of integers to find the overall change in Field position.
which of the following statements about sexual attaration and intimacy in the work place is true?1.romance between a worker and a supervisor must allways be out
Measure if how far an object has moved.
what useful things I need to take to outer space
How were the human relations after the invention of television