maria3494 maria3494
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

the answer is yes or no ? ​

the answer is yes or no class=

Respuesta :

ariellavolk19
ariellavolk19 ariellavolk19
  • 16-12-2020
no.
one pound is around 2.5 dollars
Answer Link
sophiamlavender21
sophiamlavender21 sophiamlavender21
  • 11-02-2021

Answer:

No!!

Step-by-step explanation:

For every 1 pound it costs $2⁵⁰

For every 2 pounds it costs $5⁰⁰

For every 3 pounds it costs $7⁵⁰

and so on going by 2.50 each pound.

Answer Link

Otras preguntas

suppose the company's cost per 1 gallon is $2.70 what is the markup if they sell each gallon at $3.20 then what is the markup if they sell each gallon at $3.50
Write the equation of the parabola graphed below given the y-intercept is (0, 1) Brainliest gets 45 points so please help ASAP
Question 14 (1 point) (08.05 MC) The box plot below shows the number of years that 12 schools have participated in an interschool swimming meet: Duration of Par
hey y’all, I’m growing a plant for science class but I need some questions about the plant, can someone please give me atleast 3 questions to answer for it.. ca
Evaluate the expression when a=10, b=9, and c=4: 2a +3​
What is the product of (x+3)(x-3)=7​
what is a drought?? 22 points!
I am loved by my mother. (active)​
F a child who normally sleeps on his or her back is placed face-down to sleep, the risk of SIDS: a. Is reduced b. DisappearsB c. Increases significantly d. Is u
PLEASE HELP Both of the lines slope is equal to -7/4 but how do I know if they’re parallel ?