Answer: each bottle costs $0.91
Step-by-step explanation: the total amount (before tax) is $5.49, we already know that one bag of apple was purchased for $1.85 so we can subtract that from the total. $5.49-$1.85=$3.64 Four bottle of juice were purchased so we can divide $3.64 by 4 which equals $0.92