nikisweb2000
nikisweb2000 nikisweb2000
  • 17-10-2016
  • Mathematics
contestada

Mckenzie bought 1.2 pounds of coffee for 11.82 what was cost of per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-10-2016
first you divide 1.2 by its self because you need to get 1 pound. 1.2 / 1.2 = 1
now that you have one pound, you divide 11.82 by 1.2 = 9.85
Answer Link

Otras preguntas

What were the first team sports played at the commonwealth games?
Which has the greatest half life, carbon-14, potassium-40,or uranium-238
What is the solute and the solvent in a carbonated drink?
SHOW THAT THE ANGEL BETWEEN ANY 2 DIAGONALS OF A CUBE IS cos-1 (1/3)
A man saves 18% of his monthly income. If he saves $. 1890 per month, what is his monthly income?
Stell fragen:Was für ein/eine1.Er hat ein rundes Gesicht.2.Sie hat lange,dunkelblonde Haare.3.Sie hat einen frohlichen,unkomplizierten Charakter.
An electric refrigerator rated 400 W operates 8 hours a day. Find the energy used per day in KWh.
could you plz tell me the species no of cyclostomata?
Bennett has 3,629.8 square centimeters of material. Which is closest to the radius of the largest sphere he can make using the material?
Factorise:a4+2a3b-2ab3-b4..