powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

Notice the population of beetles. The allele for color is seen on their backs: green and brown alleles. Over time, through random chance, the gene pool of the
I WILL GIVE BRAINLIEST please answer both parts If 365 work days are split among 12 employees evenly PART: A How can you rewrite this as a fraction? PART:B
As a barometer rises, what kind of weather can be expected?
The __________ numbers or fractions are a subset of the real numbers.
The Kwon family has a rainwater catchment system they use to water their garden. After 3 days without rain, the depth of water in the tank is 63 inches. After 5
B is between a and c ac=15.8 and ab=9.9. find bc
Suppose vector d = vector a - vector b where vector vector a has components ax = 4, ay = 5 and vector vector b has components bx = -4, by = -4.
Can someone please help me!!! ASAP!! SOS!!!.... =( find the following using the given polygon
Read this excerpt from Jane Austen's Pride and Prejudice: When Jane and Elizabeth were alone, the former, who had been cautious in her praise of Mr. Bingley bef
Which equation can be used to calculate the area of the shaded triangle below? A rectangle with length of 10 feet and width 6 feet. A diagonal cuts the rectang