mikematela2013
mikematela2013 mikematela2013
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

it is for a grade please help asap

it is for a grade please help asap class=

Respuesta :

Saraserenity5
Saraserenity5 Saraserenity5
  • 03-12-2020

Answer:

I believe the answer is 64. I'm not exactly sure but let's hope it's correct.

Step-by-step explanation:

I did 4 times 16 since 1 pound is 16 ounces. So I multiplied 4 by 16 and it gave me 64.  

Answer Link
slasher91
slasher91 slasher91
  • 03-12-2020
I also think the answer is 64

I hope this helped and u pass :)
Answer Link

Otras preguntas

You replaced the ink cartridges in a color inkjet printer. Users are now complaining that print quality has degraded, lines are fuzzy, and the colored areas in
Please help me (15 points)
What is the range of exponential function g?
Which is an appropriate estimate for this addition problem? 462 543 844 + 921
Find the area of this circle please.Use 3 for pi…Thank you
Do you think you know social studies
Complete with the imperfect or the past tense for questions 35 through 44, type the correct form of verb in the parentheses for each space as indicated in the p
simplify: 3/2 x 5/3 ÷ (-2+7)
Select the correct answer. Which sentence contains a word cholce error? He had to choose between two houses. The rising cost of living is due to? many factors.
Which of the following characteristics are NOT common in a traditional economy?Group of answer choicesD.focused on industrial manufacturingC.focused on producin