randomperson10157
randomperson10157 randomperson10157
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

[IMAGE ATTACHED]
Please help me with 9

IMAGE ATTACHED Please help me with 9 class=

Respuesta :

valentinagomez93
valentinagomez93 valentinagomez93
  • 03-12-2020

Answer:

C=35x+75

It would cost $425 for 15 people

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Analyze the ways in which controversy over the extension of slavery into western territories contributed to the coming of the Civil War. Confine your answer to
A sentence using prehistory?
How has creativity helped you find relief or clarity during hardships?
How would you classify salt water?
1. Who first published the classification of the elements that is the basis of our periodic table today? 2. By what property did Mendeleev arrange the elements?
is there such thing as a right acute triAngle EXPLAIN
How does the endomembrane system work together with the ribosomes? A. takes proteins out of the cell B. provides a protective covering C. helps to make food D.
Why wasn't the art technique of perspective used during the middle ages?
Caitlin has 4 3/4 pounds of clay . She uses 1 1/10 pounds to make a cup ,and another 2 pounds to make a jar , how many pounds are left write an equation
How much did the average car cost in 1982?
ACCESS MORE