jbkjbdjbdbjdodnaonan
jbkjbdjbdbjdodnaonan jbkjbdjbdbjdodnaonan
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $6 to buy 3 bags of chips. How much do 24 bags of chips cost?

Respuesta :

marietheresenasah
marietheresenasah marietheresenasah
  • 03-12-2020

Answer:

$48

Step-by-step explanation:

24/3 = 8

8 x 6 = $48

Answer Link
avilanoemi13
avilanoemi13 avilanoemi13
  • 03-12-2020

Answer:

48

Step-by-step explanation:

because butterfly method 6 time 24 =144 and didved 144 by 3 which gives you 48

Answer Link

Otras preguntas

Give an example of a colleague relationship (from work or school) that you want to improve. For example, a teammate, a classmate, a club colleague, coworker, or
Which type of graph would best show the number of students who prefer each type of cookie?
How does Dr. King develop the central themes of peace and equality for all in his famous "I Have a Dream" speech?
how were goods transported after tgey reached antioch? where were they sent?
After carrying out some tests at a local stream, you discover that the pH in the stream is extremely low. Based on this, you should tell your friends to
Write a program in java that reads each line in a file, reverses its characters, and writes the resulting line to another file
East asian artists have traditionally applied ink using a ________.
Sarah started with 60 items in her stamp collection. Each month, she buys 10 more stamps to add to her collection. The number of stamps in her collection, is gi
Oklahoma Territory was established by which of the following pieces of legislation? A.the Curtis Act B.the Dawes Act C.the Homestead Act D.the Organic Act
Is q(x)=3-x odd,even , or neither?