caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

Which statement best describes western North Carolina’s economic situation in the 1800s? The largest commercial enterprises were in the west. There were many fa
Find x such that f(x) = 10 given f(x) = 4x+2
Where did most people in Ancient Greece settle? Why?
2x + y + 3z = 19 3x + 2y + 3z = 19 X + 4y + 2z = 9 What is the value of x?
Write an inequality to represent all combinations of numbers whose sum is greater than 10.
What did the Supreme Court rule in the case Near v. Minnesota? A. Separate but equal education was unconstitutional. B. Public figures could not sue for emotion
3. Come up with a mnemonic device to remember the key points of making an elevator pitch. A mnemonic device is a technique used to remember something like an ac
Aaron keeps texting throughout his study session. Why should he minimize such distractions? to recognize his priorities to avoid breaks to maintain his to-do li
patrick henry refused to agree to support a replacement for the articles of confederation until it included a guarantee of protection of people's rights. What g
Pls helpp the answers are above:)