Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

The chief reason given by Woodrow Wilson for requesting a declaration of war against Germany in 1917 was the (A) refusal of Germany to accept the Fourteen Point
Can you show me how to divided 33 into to two groups so the ratio is 4 to 7 show me all the work
How did technology benefit stone age people? How could that technology have unexpected results?
Name three countries, from the north-east north-west and southern hemisphere, for the tundra biome
What is the term utilized when union workers refuse to work due to contractual disagreements
a symbol for caledonium
is -4 5/12 a rational or irrational number?
the _______ is where the geosphere meets the ocean
According to socialist theory, what contributed to the economic gap between the rich and the poor?
What is the value the 0 in the number 601,099
ACCESS MORE